LifeStyle

Warszawa – Marsz Niepodległości 2018

Takie wydarzenia jak Marsz Niepodległości najlepiej recenzować po czasie, na spokojnie, gdy emocje już opadną. Tak, nam one podczas tego wydarzenia bez wątpienia towarzyszą.

Niepodległość – “niezależność Państwa od formalnego i nieformalnego wpływu innych jednostek politycznych” – tak o Polsce można było powiedzieć po 123 latach niewoli. 11 listopada to dla wielu Polaków dzień w którym ta interpretacja odgrywa szczególną rolę, to pamięć o tych, którzy zapłacili cenę najwyższą. To w końcu data upamiętniająca jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszej ojczyzny.

W 2010 roku w marszu wzięło udział 20 tyś uczestników, w 2018 roku liczba wzrosła do 250 000 tyś osób – co jest wynikiem niewiarygodnym. Temat od kilku lat wywołuje sporo kontrowersji, jest bez wątpienia numerem 1 dla wielu stacji telewizyjnych, gazet czy portali internetowych. Jest to kolejny coroczny temat wewnętrznej “wojny” politycznej… Dla nas i dla setek tysięcy osób jest elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz demonstracją przywiązania do polskiej tradycji i patriotyzmu.

W setną rocznicę tego wydarzenia znaleźliśmy się w samym sercu wydarzeń. Czy będziemy uczestnikami Marszu Niepodległości w 2019 roku? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym materiale:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.